Vārda dienu šodien svin: Leonīda, Leonīds

Skolas somas piedāvājums - koncertlekcija par Maestro

Mācību gada sākumā saņēmām piedāvājumu noskatīties mācību filmu par mūsu komponistu Raimondu Paulu, ko labprāt arī īstenojām audzināšanas stundās. Bija patīkami, ka filmas sākumā tika uzrunāti Dekšāru skolas izglītojamie.

Par koncertlekciju 8.klases viedokļi bija dažādi: daži skolēni teica, ka labprātāk būtu uzzzinājuši vairāk par R. Paulu; vadītāji varēja uzdot viņam vairāk personisku jautājumu. Bet citi skolēni atzina, ka labāk būtu klausījušies R.Paula mūziku. Interesanti bija klausīties  senākās dziesmas jaunā aranžējumā. Bet citi atzina, ka nepatīk, ja "zelta klasiku" grib mainīt. Patika, kā dziedāja Rūta Dūduma-Ķirse.Pievienoto darba lapu gan nebija viegli aizpildīt. 8.klases izglītojamiem latviešu valodas mācību grāmatā bija teksti par dažādiem mūzikas žanriem un izpildītājiem, koncertlekcija bija taisni laikā, jo skolēniem tagad jāraksta domraksts par mūziku.

6.klases pārrunas un pārdomas pēc filmas „Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.” noskatīšanās

Pirmo reizi filmu sākām skatīties audzināšanas stundā ceturtdien, bet interneta savienojuma pārtrūkšanas  dēļ nācās atlikt skatīšanos uz pirmdienu. Daži noskatījās mājās individuāli, tomēr gribēja vēlreiz noskatīties ar klasi kopā.

Ļoti patika vadītāju pozitīvisms un augstā profesionalitāte, viņi visu prata: gan dziedāt, gan spēlēt, gan sniegt īsus un jauniešiem saprotamus skaidrojumus. Tā bija lieliska mūzikas stunda, kurai cauri izvijās Raimonda Paula daudzveidīgā mūzika un talants. Interesanti bija klausīties mūzikas instrumentu un moderno tehnoloģiju savienojumā radīto mūziku, tās pārveidojumus.

Nošu baloni | Baloni ar apdruku | Karnevālam un ballītei, baloni ar hēliju

Neviens no klases nav apmeklējis koncertu ar R.Paula piedalīšanos, tomēr dziesmas bija dzirdētas. Pēc koncertlekcijas secināja, ka vislabāk patikusi dziesma par lāci. Rinalds jau pēc pirmās noskatīšanās meklēja vikipēdijā datus par komponistu, viņam radās interese par Paula personīgo dzīvi. Marta atzinīgi novērtēja jaunās informācijas konkrētību, bet arī mūzikas fragmenti, viņasprāt, varēja būt īsāki. Evita gribēja, lai intervijas jautājumu Paulam būtu uzdots vairāk.

SKOLAS SOMA /25.01.2020./

Projekts SKOLAS SOMA  deva iespēju būt radošiem, ne tikai skatīties , bet arī pašiem piedalīties filmas veidošanā.Tā praktiskā nodarbībā radošiem skolēniem mūsu 7.-9.kl. kopā ar Viļānu vsk. izglītojamiem  tika iepazīstināti ar filmas veidošanas plānu un procesu .

SKOLAS SOMA /19.12.2019./

Projekta "SKOLAS SOMA" ietvaros mūsu skolā 19.decembrī viesojās Liepājas Leļļu teātra aktieri Vija Mežale, Denisa Braša, Signe Apse un Inga Dzintare ar režisores Lailas Kirmuškas izrādi "Rūķīši un Mežavecis", kurā skanēja Raiņa ,Bruno Saulīša, Viļa Plūdoņa un Dzidras Rinkules -Zemzares dzeja un komponista Arvīda Žilinska dziesmas. Noslēgumā bērni kopā ar aktieriem gāja rotaļās. Kaut arī laukā nav īstas ziemas, tās burvību jaunāko klašu skolēni izjuta un noticēja, ka baltums ir ne tikai sniegā, bet arī mūsu attiecībās un attieksmē.

Paldies SKOLAS SOMAI

IMG-20190312-WA0003
Programmas "Latvijas skolas soma"ietvaros visu klašu izglītojamie apmeklēja dažādus  Latgales vēstniecības GORS piedāvātos pasākumus. Visi atbrauca gandarīti, guvuši jaumus iespaidus un atziņas.

Ne visām ģimenēm laukos ir lieka naudiņa, transporta līdzeklis, dažiem - laiks, lai kopā ar bērniem apmeklētu kultūras pasākumus.Daži bērni pirmo reizi bija teātra izrādē, pirmo reizi apmeklēja GORU.

Vēl jau nav viss, svētku gaidīšanas laikā pie mums muzicēs flautiste Maija Kļaviņa.

9.klases skolēnu pārdomas pēc spēlfilmas "Bille" noskatīšanās:

Filma atspoguļoja rakstnieces Vizmas Belševicas bērnību, parādīja cilvēku dzīvi tajā laika posmā un palīdzēja labāk saprast vēsturi .

Visvairāk mums patika fragments, kad meitenes devās uz Leiputriju. Jauki bija tas,ka tētis iedeva Billei 2 latus saldējumam, viņa centās atnest saldējumu arī mammai. Pa 2 lati toreiz varēja kārtīgi izpriecāties, bet tagad ar 2 eiro pietiktu tikai 2 saldējumiem.

Mums bija žēl Billes, nepatika, ka viņas vietā ievācās veca tante, ka mamma nepievērsa pietiekamu uzmanību meitenei.

Kopumā filma bija laba, bet gribējās kaut ko aizraujošāku, nebija negaidītu pavērsienu, pietrūka beigu.

"Latvijas skolas soma"

IMG-20180906-WA0001

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību apjomīgākajiem projektiem. Tā īstenošanai atvēlēti 13,5 miljoni eiro jeb 40% no svētku norisei paredzētā valsts finansējuma.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem  iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Arī mūsu skolas 4.-7.kl.skolēni 19.oktobrī jau izmantoja iespēju apmeklēt Liepājas teātra viesizrādi "Dželsomīno Melu zemē"Latgales vēstniecībā "GORS".

1.-3.klašu izglītojamie 20.novembrī "GORĀ" vēroja Leļļu teātra viesizrādi "Pēdu dzinējs Caps",

8.,9.kl.jaunieši 6.decembrī "GORĀ" noskatījās jauno spēlfilmu "Bille".

Dekšāru pamatskolas mācību procesa organizēšanas kārtība no 2020.gada 1.septembra

kartiba