Vārda dienu šodien svin: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika

Arrow
Arrow
Slider

Nāc mācīties pie mums !

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

       Dekšāru pamatskola aicina skolēnus no 1. līdz 9.klasei pievienoties 2021./2022.m.g. esošajam kolektīvam.

        Tu varēsi izzināt sevi un pasauli. Būs iespēja pilnveidot sevi sportā, robotikā un citās aktivitātēs.  Dejosim, dziedāsim, iesaistīsimies projektos un izkopsim tradīcijas, kas mūs vienos.

         Nāc mācīties Rēzeknes novada

                 Dekšāru pamatskolā !                                                                                                 Saziņai t.26142884

Meiteņu futbola čempionāts

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

a856f737-1a2d-467b-b0d5-e219d9d76701.jpg

IZLAIDUMS PIRMSSKOLIŅĀ

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Ir labi vēl brīdi kopā būt,

Kad ārā maigs ziedonis mīt,

Ir labi vēl brīdi kopā būt,

Viens otram vēl uzsmaidīt.

   Pavisam nemanot ir paskrējis laiks, kad izlaiduma bērni ieradās pirmsskoliņā. Šobrīd šie bērni kā taurenīši gatavojas nākamajam lidojumam – lidojumam uz skolu. 28.maijā pirmssskoliņā notika izlaidums sagatavošanas grupas bērniem.

 

   

Visi pirmsskolas grupas bērni dziedāja, dejoja, skaitīja dzejolīšus.

Bērni veiksmīgi tika galā ar sagatavotajiem pārbaudījumiem un var aizvērt pirmsskoliņas durvis, lai spertu soli tālākam, atbildīgākam ceļa posmam – skolai.   Audzinātāja Iveta ar saviem audzēkņiem bija sagatvojusi pārbaudes darbiņus, lai pārliecinātos, vai izlaiduma bērni ir gatavi, lai dotos uz 1. klasi.

   Vēlam veiksmi un izdošanos, uzsākot skolas gaitas!

Laiks ir pienācis, un jāsāk lidot,

Spārni briest un vēju sevī krāj.

Ņemsim līdzi sirdij pašā vidū,

Atmiņas, kas tā kā tauriņš māj!

                                                          Pirmsskolas skolotāja  Inga Golubcova

Radošā darbnīca „Māmiņai svētki”

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

       Ar siltu saulīti, ar putnu balsīm un ar pirmajiem ziediem nāk Māmiņu diena.

      Lai iepriecinātu māmiņas, pirmsskolas grupas bērni cītīgi gatavojās svētkiem: mācījās dzejolīšus, dziesmiņas, ar savām rociņām veidoja krāšņus apsveikumus un ziedu pušķīšus, zīmēja māmiņas.

     Māmiņām gatavoja arī saldu pārsteigumu. Radošā darbnīcā bērni cepa kēksiņus:

paši jauca mīklu, lēja to formiņās, dekorēja. Kad kēksi bija izcepti un atdzisuši, iesaiņoja krāšņā papīrā un sasēja ar krāsainu lentīti, lai tos uzdāvinātu māmiņai svētkos.

Pirmsskolas grupas bērni un darbinieki sirsnīgi sveic māmiņas svētkos:

Mīļo, mīļo māmiņ!

Šodien svētki tev,

Steigšu, steigšu tevi

Mīļi, mīļi sveikt.

Dziesmiņu tev dāvāšu,

Dzejolīti skaitīšu,

Puķīti tev dāvāšu,

Saldu buču iedošu.

 

 Pirmsskolas skolotāja Inga Golubcova

Pavasaris pirmsskolā

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

 

       Pamazām, pavisam maziem solīšiem pirmsskoliņā ienāk pavasaris.

         Pirmsskolas grupas bērni izzina zaļumu audzēšanas noslēpumus, un uz palodzes top dārziņš - diedzējam „Ķīnas pupiņas”. Košus asnus pretī saulei dzen sīpoli. Bērni sīpolus izrotāja: līmēja actiņas, zīmēja mutītes, deguntiņus, kā arī deva tiem vārdiņus.

       Audzējām kaķu zāli. Katrs bērns podiņā iebēra zemīti, iesēja sēkliņas. Katru dienu par to rūpējās – laistot, vērojot, kā tā aug. Kad zālīte bija izaugusi gana liela, nesa podiņus uz mājām. Mājās vēroja, kā kaķīšiem tā patika. Filmēja video, lai visi redz, kā tad mājas mīlulim patika bērna izaudzētais zaļums.

   Pirms pašām Lieldienām tapa pavasara dekors no klūgām. Bērnu mazās rociņas palīdzēja turēt klūgu buntītes, lai skolotājas tos var sasiet ciešāk. Pirms darbiņa klūgas tika skaitītas un šķirotas pēc krāsas, garuma, resnuma. Kad dažādās klūgu buntītes bija sasietas, veidojām pavasara dekoru.

     Svinējām arī pavasara svētkus – Lieldienas. Dziedājām dziesmas, skandējām tautasdziesmas, minējām mīklas, gājām rotaļās, ripinājām olas, rīkojām olu kaujas un šūpojāmies.

   Visus pavasara darbus bērni veica ar prieku un atbildību.

Lai Jums un mums laba veselība, možs gars, pavasarī ielecot!

                                                                                                                         Pirmsskolas skolotāja Inga Golubcova

„Pasmaidi .. un iemāci pasauli pasmaidīt!”

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

   Projekta „Darīt kopā II” mērķis bija iesaistīt jauniešus kādas sava novada problēmas risināšanā. Tālmācības un „tāldzīvošanas” dēļ praktiskā veidā diemžēl to realizēt nevarējām un arī nedrīkstējām. Sapratām, ka vienmuļajā ikdienā pietrūkst svētku, pietrūkst prieka, bet tas ir tik nepieciešams! Sākām meklēt,zīmēt, kopēt,tulkot. Darba rezultātā radās mūsu avīzīte „Prieka vitamīns”- avīzīte tikai vienai dienai, viendienīte. Bet mēs ceram: ja tā izplaucēja jūsu sejā kaut vienu smaidu, misija ir izpildīta. Paldies jauniešiem, kas iesūtīja darbiņus, visu satilpināt nevarējām. Bija arī netulkojamas lietas, piemēram, krievu valodā :„doma ja” un „do maja”.

   Strādājot attālināti, ir savi mīnusi un plusi. Agrāk 1.aprīlī izjokot varēja dažus cilvēkus, bet tagad, aizsūtot skolotājiem, izglītojamiem un vecākiem vēstuli ar baisu nosaukumu –„Izglītības ministrijas informācija par mācību gada pagarināšanu” vai „Pārbaudes darbs”, ar pāris peles klikšķiem apmānīto skaits mērāms desmitos. Daži darbi,sazināšanās prasīja arī lielāku laiku. Kā parasti, komandas cilvēkiem ir dažādas intereses un lietu izpratne, tāpēc konkrēti šajā darbiņā bija gan vezumu velkošie, iekšā jokus un idejas sviedošie, gan arī blakus stāvošie. Procesam vajadzīgi ir visi.

     Pateicoties novada Izglītības un kultūras lietu speciālistei Ilgai Morozovai, avīzīte tapa arī papīra formātā un nokļuva veikalos, aptiekās,LPKS „Viļāni”, servisā.

     Paldies visiem, kuri palīdzēja notvert smaidu un pozitīvas emocijas!

P.S. Pavasarī strauji izplatās visas pasaules un cilvēku mīlestības vīruss. Pret to nav izgudrotas ne zāles, ne potes, ne vakcīnas. Ar to slimojiet veseli!

Projekts „Darīt kopā II” tapis sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement” programmas ietvaros. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv

                                                           Skolotājas Anna Sondore un Ilga Grudule

Ķeram ziemu aiz astes!

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

     Šogad ziema mūs lutina. Kamēr pirmsskolas apkārtnē ir vēl sniegs, nolēmām izmantot iespēju  pagūt uzbūvēt sniega cietokšņus.

   Čakli strādājām visi: kāds nesa sniegu, kāds pildīja ar to spainīšus, kāds veidoja cietoksni, kāds pielaboja.

   Pirmsskolēnu kopīgā darbošanās ir kopīgs prieks un kopīga mācīšanās sadarboties.

   Rezultāts radīja prieku un gandarījumu ar paveikto.

  Pirmsskolas skolotāja Inga Golubcova

                                                                                       

Skolas somas piedāvājums - koncertlekcija par Maestro

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

 Mācību gada sākumā saņēmām piedāvājumu noskatīties mācību filmu par mūsu komponistu Raimondu Paulu, ko labprāt arī īstenojām audzināšanas stundās. Bija patīkami, ka filmas sākumā tika uzrunāti Dekšāru skolas izglītojamie.

Par koncertlekciju 8.klases viedokļi bija dažādi: daži skolēni teica, ka labprātāk būtu uzzzinājuši vairāk par R. Paulu; vadītāji varēja uzdot viņam vairāk personisku jautājumu. Bet citi skolēni atzina, ka labāk būtu klausījušies R.Paula mūziku. Interesanti bija klausīties  senākās dziesmas jaunā aranžējumā. Bet citi atzina, ka nepatīk, ja "zelta klasiku" grib mainīt. Patika, kā dziedāja Rūta Dūduma-Ķirse.Pievienoto darba lapu gan nebija viegli aizpildīt. 8.klases izglītojamiem latviešu valodas mācību grāmatā bija teksti par dažādiem mūzikas žanriem un izpildītājiem, koncertlekcija bija taisni laikā, jo skolēniem tagad jāraksta domraksts par mūziku.

         6.klases pārrunas un pārdomas pēc filmas „Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.” noskatīšanās

Pirmo reizi filmu sākām skatīties audzināšanas stundā ceturtdien, bet interneta savienojuma pārtrūkšanas  dēļ nācās atlikt skatīšanos uz pirmdienu. Daži noskatījās mājās individuāli, tomēr gribēja vēlreiz noskatīties ar klasi kopā.

  Ļoti patika vadītāju pozitīvisms un augstā profesionalitāte, viņi visu prata: gan dziedāt, gan spēlēt, gan sniegt īsus un jauniešiem saprotamus skaidrojumus. Tā bija lieliska mūzikas stunda, kurai cauri izvijās Raimonda Paula daudzveidīgā mūzika un talants. Interesanti bija klausīties mūzikas instrumentu un moderno tehnoloģiju savienojumā radīto mūziku, tās pārveidojumus.

Nošu baloni | Baloni ar apdruku | Karnevālam un ballītei, baloni ar hēliju

  Neviens no klases nav apmeklējis koncertu ar R.Paula piedalīšanos, tomēr dziesmas bija dzirdētas. Pēc koncertlekcijas secināja, ka vislabāk patikusi dziesma par lāci. Rinalds jau pēc pirmās noskatīšanās meklēja vikipēdijā datus par komponistu, viņam radās interese par Paula personīgo dzīvi. Marta atzinīgi novērtēja jaunās informācijas konkrētību, bet arī mūzikas fragmenti, viņasprāt, varēja būt īsāki. Evita gribēja, lai intervijas jautājumu Paulam būtu uzdots vairāk.

 

Ziemas prieki pirmsskolā

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva

Tik skaista ziema nav bijusi sen, tāpēc Dekšāru pirmsskolas grupas bērni katru dienu izmanto, lai baudītu ziemas priekus. Veļam sniegavīrus, būvējam cietokšņus, šļūcam no kalniņa, braucam ar ragavām. Iekārtojām putnu barotavu un katru dienu vērojam, kas tajā ciemojas un ko ēd.

   Kādu dienu tapa ledus dekori. To tapšanai izmantojām dabai draudzīgus materiālus, jo, kad tie izkusīs, viss paliks dabai. Bērām, dekorējām, lējām, priecājāmies, visu pārējo izdarīja daba. Pirms darbiņa veikšanas pārrunājām par ūdens pārvērtībām. Darbiņš bija ļoti atbildīgs, nopietns un pārsteigumu pilns. Cerams, ka laiks ļaus ilgāk saglabāt šo bērnu rociņu un dabas radīto skaistumu.

                                                                                                                                                                 Skolotāja Inga Golubcova

Dekšāru pamatskolas mācību procesa organizēšanas kārtība no 2020.gada 1.septembra

kartiba

Stundu saraksts

images

Autobusu kustības saraksts

Zvanu saraksts

campas

©2017 Dekšāru pamatskola

Meklēt