Vārda dienu šodien svin: Ilgonis, Ādolfs

Zem dzejas lietussarga

No paša rīta skolā līdz ar bērniem ielavījās rudens ziedu smarža.Ļoti ātri tika izveidots rudens ziedu paklājs, tapa neparasts lietussargs.Pēcpusdienā ietināmies dzejas rindu burvībā. Skolas direktore gan pasākuma ievadā, gan nobeigumā norunāja savus dzejoļus. Ne visiem viegli nostāties un publikas priekšā lasīt dzeju,bet mēs vēl tikai mācāmies, arī viens no otra. Sākumskolas bērni stundā sacerēja dzejoļus paši. Laukā, kopjot ziedu dobes, vārdi savirknējās dzejas rindās arī Austra un Agra mammai .
Tik saulaina un skaista rudens diena,
Bet bērni klasē domīgi un rātni sēž;
Tie aizrautīgi sacer pantus dzejas dienai
Par to, kas katram mīļš un aizraujošs.
Paldies jums, skolotāj, ka mācāt bērnus mīlēt dzeju
Un iedrošināt rakstīt dzejoļus,
Jo skaistāka par siltu atvasaras dienu
Ir bērna dvēsele,kas dzejot māk.
                      /Dace Stikāne/

Rudens pārgājieni

25.septembrī  Miķeļdienas tirdziņš,

pēc tirdziņa  - pārgājiens

“Zelta rudenī ieejot”.

Dzejas virpulī

Mana zeme kā ziedu sega,

Mana zeme kā krāsaina lapa kokā,-

Un es kā putns debess jumā-

Brīvs savā krāsainā zemē.

24.septembrī  veidosim ziedu paklāju un pēcpusdienā dzejas dienu ietvaros piedalīsimies “Dzejas virpulī” skolas pagalmā.

Divas sudraba godalgas

Šis mācību gads sportā mums sākas ar sudraba krāsu. Tagad atkal 2 komandas trenera Andreja Slavicka vadībā Maltā  Rēzeknes un Maltas novadu skolu sporta spēlēs futbolā izcīnīja 2 otrās vietas un atveda sudraba medaļas.

15.septembrī 2005.-2006.g.dz. ,t.i.,8.,9.kl.sportisti.

1.spēlē ar Viļānu komandu 0 : 3 mūsējo labā

2.spēlē ar Nautrēnu komandu 0 : 8 mūsējo labā

Spēlē par 1.vietu ar Maltu 1 : 1 -neizšķirts.

Pēcspēles sitienos Maltas kom. ieguva 1. vietu.

Komandas kapteinis- Austris Stikāns, sastāvā - Arturs ČerņavskisDairis BriškaAleksejs Tārauds, Jānis Fiļipovs, Daniels ReinisDans Cakuls un  Armands Latkovskis.

18.septembrī 2007.-2008.g.dz.,t.i., 6.-7.kl. sportisti.

1.spēlē ar Feimaņu komandu 1 : 4 mūsējo labā

2.spēlē ar Maltas - 1 komandu 0 : 1 mūsējo labā

Spēlē par 1.vietu ar Maltas -2 komandu 3 : 0 - Malta atkal ieguva 1.vietu.

Komandas kapteinis - Austris Stikāns, komandā Armands Latkovskis, Paula KnipaMarta Kiule,Evita StafeckaLinda Zvīdriņa , Anastasija Parfjonova, Astrīda Čerņavska,  Laura Bārbale, Marta Zepa un Alma Orenīte.

Priecājamies par abām uzvarām, īpaši par zēnu un meiteņu apvienotās komandas (bija tikai 2 puiši) veiksmīgo spēli.

Zinību diena

2020./2021.m.g

Nākamais mācību gads sāksies 2020. gada 1. septembrī un ilgs līdz 2021. gada 31. maijam (1.-8. klasei).

9. klašu skolēniem mācības sāksies 1. septembrī, bet beigsies 14. maijā, savukārt mācību gads noslēgsies 11. jūnijā

Brīvdienu laiki:

Rudens brīvdienas – no 2020. gada 19. oktobra līdz 23. oktobrim;

Ziemas brīvdienas – no 2020. gada 21. decembra līdz 2021. gada 1. janvārim;

Pavasara brīvdienas  - no 2021. gada 15. marta līdz 19. martam

Vasaras brīvdienas - no 2021. gada 1. jūnija līdz 31. augustam.

Darbojamies projektā "Spāres"!

Jauniešu iniciatīvas  projekta "Spāres"ietvaros 4. un 5. augustā 25 mūsu skolas izglītojamajiem būs iespēja piedalīties 2 dienu ekskursijā pa Vidzemi. Bērni sekmīgi pabeidza mācību gadu, piedalījās deju skatē, vasarā  brauc uz futbola turnīra spēlēm, tagad ir pelnījuši paplašināt savas zināšanas muzejos, piedalīties sporta aktivitātēs un atrakcijās,redzēt skaistus Latvijas dabas objektus.

Maršruta apraksts

4.augustā

1. Izbraukšana no Dekšārēm plkst. 7.00. Pulcējamies pie skolas.

2.Veselīgo čipsu ražotnē Raunā varēs iepazīties ar gatavošanas procesu un  degustēt.

3. Raunas Staburags.

4.Komandas spēle ar lāzerieročiem bijušā kara poligona teritorijā Siguldā. Labirints "Minotaurs".

5. Cēsu vecpilsētas apskate..

6. Naktsmītne Gaujas krastā kempingā "Jaunarāji".

5.augustā

1. Ainažu jūrskolas muzejs. Akmeņainais mols.

2.Minhauzena muzejs Duntē.

3.Saulkrasti. Baltā kāpa.

4. Bīriņu pils.

5. Atgriešanās Dekšārēs ap 22.00.

Līdzi paņemam bumbas, galda spēles, maskas, jautru noskaņojumu un vēlmi visu redzēt, dzirdēt, saprast un just.

Izlaidums

"Nekas uz šīs zemes nav vienāds: ne upe, ne jūra, ne krasts.

Katram mirklim, stundai un dienai piemīt kas savs un neparasts."

a4b6ee88-ff58-4de8-8b67-922411253202

Neparasts ir arī šis jūnijs, kaut arī ziedu, liepu, vasaras, Jāņu un izlaidumu mēnesis, tomēr citādāks. Laikam ir jāpierod pie neparastuma un jebkādām dzīves situācijām.

Tas ir  pārdomu laiks 9. klases skolēniem, kuri kā  raibi tauriņi ir dzīves krustcelēs un izvēlas sev īsto dzīves ceļu, bet pirms aizlidošanas viņiem bija laiks pabūt kopā ar vecākiem,audzinātājām, skolotājiem, novada domes pārstāvjiem un skolasbiedriem, atcerēties 9 gados piedzīvoto, iegūto, pateikt labus vārdus,uzklausīt novēlējumus, atstāt savas pēdas ar vēlējumiem.

" Uz dzīvi skaties gaišām domām, mīli visu, kas Tev apkārt ar plašu sirdi, mīļu vārdu un skaidru dvēseli! Skaties plaši- ne tikai tepat Latvijā, bet skaties droši pasaulē! "

fb3cb6fa-fb00-403a-a65a-8a3d68a45ad4

Šogad plašajā pasaulē dodas deviņi Dekšāru pamatskolas absolventi.Viss vasaras ceļš jau pilns ziedēšanas trakuma un tauriņu nemiera,un Tu, absolvent, stāvi šī ceļa pašā sākumā.Lai zināšanu spārni ir stipri un virziens ir izvēlēts pareizs!

Aicinājums

Dekšāru pamatskola aicina pievienoties sportiskam, radošam, zinošam un draudzīgam skolēnu kolektīvam!

Uzņemšana jaunajam mācību gadam  no 1.jūnija notiks attālināti ,sūtot iesniegumus uz skolas e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai sazinoties pa tālruni 26142884, 64640146

Ieraugi lietas tādas, kādas tu vēlies tās redzēt, nevis  tādas, kādas  tās  ir.            /R.Koljers/

1 lapa no 7

Dekšāru pamatskolas mācību procesa organizēšanas kārtība no 2020.gada 1.septembra