Vārda dienu šodien svin: Dzirkstīte, Anta, Antonija

6.decembrī - "Circenīša Ziemassvētki" !

Otrdien, 6.decembrī,  no rīta plkst.8.50 ar autobusu dodamies uz  Rēzekni
Programmā :
1) Slidotava ( slidas -2 eiro; 1 st. slidošana – 4 eiro). Kuri nevēlas, atpūšas maliņā./ 9.30-10.40.
2) Rīgas kinostudijas jaunā ģimenes filma „Circenīša Ziemassvētki”./Apmaksā programma SKOLAS SOMA./ 11.00-12.50.

Līdz Ziemassvētkiem 4 nedēļas!

Ziemassvētku vecītis un Rūķupes Rūķi - Es airu laivā iesēžos Un jūras malā  airējos, Līdzi man ir makšķere Un aļģu zeķītes! He he he! Nav jau tik  traki, draugi! Mazliet pēc ziemas27.novembrī - Pirmā advente

4. decembrī - Otrā advente

11. decembrī - Trešā advente

18. decembrī - Ceturtā advente

21.decembrī - Ziemas sākums plkst.23.48

24. decembrī -Pirmā brīvdiena un Ziemassvētku vakars !

25. decembrī - Pirmie Ziemassvētki

26. decembrī - Otrie Ziemassvētki

31.decembrī - Vecgada diena

Sveicam!

Rēzeknes novada pašvaldībā jau par tradīciju kļuvis Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā ar novada augstāko apbalvojumu – Atzinības rakstu – sveikt aktīvākos, profesionālākos, radošākos un godprātīgākos novada cilvēkus. Atzinības rakstu kopā ar dāvanu – Latvijas Bankas izdoto kolekcijas monētu – svinīgā pasākumā 17. novembrī  Bērzgales pagasta kultūras namā saņēma Dekšāru pamatskolas direktores p.i.Ilze Valeniece. Apbalvojumu saņēma arī mūsu absolventi - dziedošie jaunieši Edijs Strušels, Ainārs Kiserovskis, Mārtiņš Bondars.

Viļānu apvienības pārvaldes Atzinības rakstus 18.novembrī saņēma  Inga Senkāne,  Anna Šperga, Irita Mestere, Jolanta Smane, Gunita Veipa.

Latvijai - 104 gadi!

Lāčplēsis 2022

Neviens tāpat neko tev nedos

Viss šajā saulē paša dots

Guļ tava dzīves likteņtraukā

Kā asinsbrāļi – kauns un gods

Un abi divi paša gūti

Un abiem diviem vienāds svars

Tev būs tik daudz, cik varēs pacelt

Tavs dzīvot gribēšanas gars

/G.Račs/

11. novembrī visi Dekšāru pamatskolas skolēni pulcējās laukā, lai atkal piedalītos mūsu skolas bijušā sporta skolotāja Aivara Stroda izveidotā tradīcijā - Lāčplēšdienas skrējienā. 7.klases izglītojamie izstāstīja teiku par Lāčplēsi. Dalībniekus uzrunāja  Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks . Projektu vadītājs Guntis Kalniņš kopā ar skolēniem noskrēja distanci  un palīdzēja to veikt pirmsskolniecei Laurai.  Šogad pirmsskolas audzēkņi pirmo reizi skrēja mazo apli, viņi arī gribēja piedalīties. Savā vecuma grupā :

1.vieta -  Sergejs Samsonovs, Rihards Stafeckis,Ernests Knips,

2.vieta- Agris Stikāns, Keita Smoroģina, Mārtiņs Smans,

3.vieta -Marta Kiule, Marats Vulāns, Laima Smane,

4.vieta - Emīls Smans, Anete Kokoreviča, Laura Strode.

Pēc skrējiena 5.-8.klašu puiši pildīja prāta un spēka uzdevumus. Vajadzēja zināt Latvijas himnas vārdus, atpazīt pilsētas kartē, sporta inventāru, atbildēt uz atjautības uzdevumiem.Tad sekoja fiziskie pārbaudījumi: pievilkšanās, atgrūšanās, lēcieni ar lecamauklu, šautriņas mešana, pildbumbas turēšana, futbola un basketbola spēles elementi. Lāčplēsis 2022 mūsu skolā ir 5.klases neatlaidīgais un sportiskais Agris Stikāns. 2.vietā ir 7.klases skolnieks Kristers Kokorevičs, 3.vietā - 8.klases Guntars Bārbals,kam bija vislabākie rezultāti fiziskos vingrinājumos.

Konkursā "Mana Latvija" uzvarēja  komanda "Dekšāres" (27 p.), 2.vietā ar 26 punktiem komanda "Auseklīši", trešie - "Latgalieši" (25 p.).

Pasākumi novembrī

Piektdien, 11.novembrī,

1)Plkst.9.00 svinīgā līnija.

2) Skolotāja A.Stroda iedibinātais Lāčplēšdienas skrējiens.

3) ”Teika par Lāčplēsi” (7.kl.)

4) Mūsu skolas Lāčplēsis. ( Spēka un prāta pārbaudījumi.)

Pirmdien,14.novembrī, Latvijas svētku piespraudes izgatavošana. Radošās darbnīcas vadīs Viļānu apvienības jauniešu lietu speciāliste Linda Gritāne.

Ceturtdien,17.novembrī, konkurss „Mana Latvija”.

Mazā ķirbīša svētki pirmsskolā

Valsts valodas diena

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums Valsts valodas dienā

Dārgie draugi!

Šodien, Valsts valodas dienā, es aicinu jūs pārdomāt, ko katram no jums nozīmē mūsu latviešu valoda.

Vairumam tā ir dzimtā valoda. Mēs dzīvojam latviešu kultūras vidē. Tā pastāv tikai šeit – Latvijā. Tā nepastāv nekur citur pasaulē.

Caur valodu mēs atpazīstam sevi, izjūtam sevi kā latviešus. Tāpēc latviešu valoda ir gan mūsu prāta, gan mūsu sirds valoda.

Arī citas valodas noteikti ir jāmācās un jāzina, lai neiznāk tā, ka cilvēks tā īsti nezina nevienu valodu un atstāj vienkārši pusmācīta cilvēka iespaidu.

Tieši no jums ir atkarīga latviešu valodas – tātad visas mūsu valsts nākotne.

Lai valoda pastāvētu, tajā jālasa un jādomā, jārunā un jāraksta. Tajā ir jādzīvo.

Godāsim latviešu valodu! Apsveicu jūs visus Valsts valodas dienā!

Ar SKOLAS SOMU uz Preiļiem

Trešdien, 12.oktobrī(plkst.8.50-15.00),

dodamies mācību ekskursijā (projekts Skolas Soma)

Uz Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju

Izglītojošā programma "Linu pogaļa stāsta" (1.-4.kl.)

Izglītojoša programma “Senatnei pa pēdām. Arheoloģija” (5.-8.kl.)

Izglītojošā programma "Ainava platleņķī" (1.-8.kl.)

Izglītojoša programma “Preiļu muižas dzīvie dārgumi” (1.-8.kl.)

Ieteicams izvēlēties vieglas grūtības pakāpes pārgājienam atbilstošu apģērbu un laikapstākļiem piemērotus apavus.

Ir iespēja apskatīt mākslas kolekcijas.

MOTO & METAL NESTER CUSTOM ART GALLERY

Atzinības raksti skolotājām svētkos

Šodien tiek svinēta vispasaules Skolotāju diena, arī Rēzeknes novada pašvaldības skolotāji  tika godināti Maltas vidusskolā.

Dekšāru pamatskolas skolotāja Aina Vovere un pirmsskolas skolotàja Iveta Trokša saņēma Rēzeknes novada pašvaldības atzinības rakstus. Sveicam un lepojamies.